Wypoczynek, zwiedzanie, państwa w dobie epidemii

Ktokolwiek z nas myśli o wycieczkach oraz zwiedzaniu świata. Choć nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a bo to dzieci, a bo to niestety posiadamy inne opłaty. Teraz dołączyła do tego zaraza i niestety loty są bardzo skomplikowane. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z dodatkowymi wydatkami. Agencje podróży po podpisaniu dobrych umów z laboratorium obniżyły koszty, ale i tak jest toż około 300 zł za osobę razy cała rodzina – koszt dodatkowy 1200 zł. Natomiast jeśli chcemy zrobić taki test na indywidualną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od osoby – kosmos. Testy antygenowe są tańsze, lecz nie wiele państw je uwzględnia. Wyprawy są drogie. Część spośród nas bookuje tego wariantu wyjazdy przez biura podróży. Odwiedzając ich stronę internetową selekcjonujemy państwo oraz liczymy propozycję dla nas. Jest to faktycznie dobre. Po wyborze gdzie chcielibyśmy się udać selekcjonujemy, gdzie chcemy siedzieć w samolocie, ale tutaj musimy mieć na uwadze, że ta opcja jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie dodatkowy czynnik, który jest| niezbędny. Przy zakupie wyjazdu mamy 3 modele do wyboru. Takie ubezpieczanie, które jest zawarte w wycieczce, drugie na Covid i takie gdzie koszty leczenia są bardzo duże. Teraz biura wprowadziły jeszcze możliwość rezygnacji w 100% co to oznacza. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wtedy agencja podróży da nam pieniądze. Niestety tego rodzaju ubezpieczanie są dość kosztowne i agencje znacznie zarabiają, nie mniej jednak warto jest je posiadać bowiem czasy teraz są bardzo niebezpieczne. Rezygnacja ma także kilka dobrych właściwości jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy kończynę czy pojawią się inne trudności to również możemy śmiało zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze wydatek wyprawy jest nam oddawany a ubezpieczenie już nie.

Jak prezentuje się podróżowanie na swoją rękę.

Tutaj sprawa już nie prezentuje się tak samo jak z agencją podróży. Najpierw powinniśmy sprawdzić gdzie chcielibyśmy lecieć i czy możemy. Nie wszystkie kraje są teraz otwarte i można bez zastrzeżeń do nich polecieć. Warto przeczytać na stronach rządowych czy dany region przyjmuje gości bądź nie. Na przykład Chiny tutaj okoliczność nie prezentuje się ciekawie. O czym potrafimy się przekonać z tekstów obecnych na internecie. Pewna Polska wyjechała była zdeterminowana na kwarantanne, która miał być 3 tygodnie i testy. Nie spodziewała się, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z środowiskiem oraz każdy test wychodzi jej dobrze tzn robią oni 2 testy na Covid i dopiero po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Natomiast w jej przypadku| robią testy i cały czas jeden wychodzi niejednoznacznie.

Pozostaje w szpitalu i apeluje o pomoc. Moi zdaniem nie warto było jechać i| przypominać sobie tyle kłopotów. Chiny są krajem dość surowym i nie warto ryzykować, no chyba, że robimy w nim firmę i musimy po prostu być. Wakacje to na pewno odpadają bo korzystniej być wolnym niż siedzieć zamkniętym z 5 tygodni. Jeśli już wyselekcjonowaliśmy region docelowy to teraz bilety. Z powodu pandemii większość połączeń lotniczych jest niestety rozwiązanych i niestety połączenia potrafią być odpowiednio Zakupienie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem możemy dotrzeć na fajne reklamy również możliwości cenowe bo wbrew pozorom mała grupa ludzi podróżuje na wczasy samemu. Po biletach istotny jest wybór pensjonatu. Możemy skorzystać z serwisów dostępnych w internecie jak np. booking, które w naszym kraju jest chyba niezwykle atrakcyjny. Warto w tym serwisie jest się zarejestrować gdyż kolekcjonujemy gwiazdki oraz liczba rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw zniżki i całkowicie duże. Ja zawsze korzystam z bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej wyrazisty. Warto jest również wyselekcjonować opcje płatności na miejscu gdyż złodziei jest mnóstwo. Taka możliwość jest o wiele kosztowniejsza natomiast na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tutaj jak wyszukiwałam zrobił się mały kłopot, bo kraje docelowe ze powodu na Covid 19 oczekują żebyśmy posiadali ubezpieczenie które, zapłaci koszty leczenia na Covid. Propozycji jest całkowicie dużo, tylko nie ma ich jeśli idzie o rezygnację w wypadku aktywnego testu. My jednak znaleźliśmy z czego się jesteśmy zadowoleni. Linie lotnicze np. jak Emirates oferują również możliwość rezygnacji lotu jesli test wyjdzie nam pozytywnie i to stanowi bardzo słuszne wyjście.

Przed podróżą o czym warto pamiętać?

Każdy region posiada bezpośrednie restrykcje i warto przeczytać co powinniśmy wypełnić przed wylotem. Wszystkie państwa mają tzw karty w których powinniśmy podać, gdzie i na ile lecimy i regularnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście poruszają się na podstawie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do Polski młodzież poniżej 12 roku życia jeśli opiekunowie są zaczepieni nie mają kwarantanny. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż wiele nam to umożliwia, a przecież szczepionek na Covid dla najmłodszych nie ma. Tak więc czy chcemy jechać sami lub natomiast z biurem podróżny powinniśmy ocenić sami. Sumy w agencjach są już naprawdę ogromne a słabo dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk to po prostu| kosmos finansowy dla grupy 4 osobowej w ładnym hotelu. Zawsze tą sekcję pozostawiam już wam i sami wybierzcie. Ja preferuję latać sama bez pośredników, którzy mi tylko ciążą i tworzą problemy.