Ładne materace rehabilitacyjne do wypoczynku w ogromnych sklepach

Zdrowy sen to reguła, natomiast od czego on jest uzależniony? Wiele elementów wpływa na nasz relaks w nocy jedynym z nich jest skuteczny oraz bezpieczne materace rehabilitacyjne. . Pamiętajmy, że w łóżku odpoczywać powinniśmy spędzać około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być bezpieczny, ale zapewniać komfort naszemu ciału W małych wnętrzach ludzie często wymieniają wygodny materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu absolutnie nie osiągniemy.

Na co zwrócić szczególną uwagę nabywając dobry materac. Na pewno na jego jakość to ważny czynnik który musimy brać pod uwagę przy wyborze materaca.

Strefy twardość – materace rehabilitacyjne

Możemy tutaj wymienić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tegoż która jednostka naszego ciała ma być podniesiona w momencie relaksu. Za zwyczaj materac powinien być o 20 cm dłuższy niż mamy wzrostu. W sklepach mamy podział na znaki twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Przewiduje się że pani cięższa winnym mieć materace rehabilitacyjne. twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, że pani o wadze 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 osoba o wadze 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wybrać materace rehabilitacyjne średnie czyli H2. Wszystko zależne jest tutaj od naszej masy oraz wzrostu. Więc jeżeli nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w supermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę żeby zakupić dobre materace rehabilitacyjne. Szczególnie istotna jest również pozycja, w której śpimy. Jeżeli preferujemy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała dzieli się równomiernie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej elastyczny. Jeżeli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tutaj założenie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie snu. Winnym być antyalergiczne oraz nie uciskać podczas odpoczynku na żaden punk, aby przepływ krwi był normalny. Musi też mieć odpowiednią wentylację i wchłaniać wilgoć. Właściwie wybrane materace rehabilitacyjne powinny zredukować przewlekłe boleści kręgosłupa oraz przynieść ulgę dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstawania odleżyn. Dobry do regeneracji stawów i mięśni po ciężkim dniu lub po przebytych urazach.

Materace rehabilitacyjne polecany szczególnie osobom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe stawy
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w momencie rehabilitacji

Jakie wyróżniamy rodzaje – materace rehabilitacyjne

 • Materace piankowe – chyba pod tymże względem są najwłaściwszym wyborem, bowiem bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego ciała podczas odpoczynku, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym rodzajem są tzw materace rehabilitacyjne. sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| podtrzymują one kręgosłup jedna jeśli chodzi o komfort na pewno wyższy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym fakcie ciężko jest utrzymać. Widać jakże istotny jest wybór dobrego materaca. Często unikamy ten czynnik , kiedy kupujemy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien też solidne wypełnienie

Rodzaje wypełnień w materacach

 • 1. Materace rehabilitacyjne piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej popularną jest tutaj termoelastyczna piana , która kształtuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie charakteryzuje się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest to w pewnym typie oryginalne rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy identyfikuje się przede wszystkim tym, ze stworzony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to rodzaj materac idealny dla osób o różnej wadze, gdyż dopasowuje się dobrze do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim zintegrowane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on doskonalszą sprężystość. Aczkolwiek w tym typie jedna sprężyna oddziałuje na inną i może dawać efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są osobno, każda w osobnej kieszeni. Działają one oddzielnie dlatego podnoszą one jakość korzystania. Niezwykle istotne jest to, że materac nie faluje pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten rodzaj materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Da on bardzo obfity komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla osób niezdecydowanych. Bardzo wydajnej jakości oraz zapewniają również duży komfort. Możemy je ponad stosować kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale| posiadają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest twardy również odpowiednio przepuszczalny.

Dobór odpowiedniego materaca jest właściwie bardzo istotny nie tylko dla naszego kręgosłupa ale także dla naszego całego dnia. Sami wiemy jak niewyspanie może zepsuć nam najodpowiedniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się zrelaksować jest niecierpliwy oraz nic mu się nie układa korzystnie jest więc coś mieć na czym będzie nam się dobrze i komfortowo spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień nie dobrze się czuję, to muszę tabletkę połknąć to idę drzemać w dzień. Korzystniej unikać także nabyć naprawdę ładny materac, na jakim będziemy spać jak niemowlak. jest też poszewka na materace rehabilitacyjne żeby była prosta w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w blokach maja niewielka pojemność, dlatego ja nabywam poszewki na materac, które są rozkładane na 2 części oraz rozwijane. Wtedy o wiele łatwiej jest nam ją uprać i nałożyć. Powszechnie używany sposób, aby pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 minut po tym okresie odkurzamy. Jest to bardzo łatwe rozwiązanie dla wszystkich osób leniwych, natomiast za to bardzo pomocne.