Lektor wynajem czy potrafimy wyselekcjonować go do swojego spotu?

Lektor wynajem jak dobrać tego najkorzystniejszego dla nas. Nie jest to na 100% łatwa rzecz. Profesjonalny lektor para się nagrywaniem tekstów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tu ważne znaczenie. Niejednokrotnie zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w reklamie, jednak strasznie nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– przeważnie jest zatrudnianych w filmach. Jest zatem dostępniejsza możliwość niż dubbing, jaki wymaga zatrudnienia sporo dziewczyn i jest o wiele bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien posiadać przyjemny głos, ale też doskonałą dykcję. Nie może on też wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, jaki obsługuje się gwarą lub ma dykcję zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze widziane. Zwykle zostają nimi osobowości, które przeszły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to podstawą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków zagranicznych w tym zawodzie też jest plusem. Nie wymaga się tu dobrej wiedzy jednak odpowiedniego akcentu przy wymowie zagranicznych miejscowości czy różnych firm. Wynajem lektora nie jest w dzisiejszych czasach skomplikowane. Należy udać się na prawidłowe strony internetowe, na których możemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, ale również przeczytać biografię poszczególnej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej karierze jest niesamowicie wartościowy dlatego powinno się o niego dbać:

  • Unikać napojów lodowatych albo niezwykle gorących
  • pić bardzo dużo wody, aby nasze struny głosowe były stale zwilżone
  • unikać alkoholu i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto potrafi nim stać się: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie oraz swojej działalności korzystnie jest nasz głos dać w tzw. : banku głosów” Bardzo często właśnie w tych miejscach szuka się lektora do danego działania.

Głos lektorski powinien być nagrany profesjonalne, więc aby to uczynić należy się do studia nagraniowego. Tam specjaliści ustawią wszelkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najkorzystniej. Lektor wynajem – tu zazwyczaj ukazują się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy szukają konkretnego głosu do swojej produkcji. Zatem warto właśnie aby nasz głos lektorski była nagrany przez ekspertów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu rozbieżność jest faktycznie wielka im leszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu produkcjach to zapłata za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej filmów tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dzień, przecież wszystko tu zależy od jego kontraktu, godzin pracy. Może mieć| on swoją spółkę, ale również może być zatrudniony na etacie w korporacji. Możliwości jest| rzeczywiście sporo. Istotne jest aby nasz głos lektorski był znany na 100% więcej pań zaciekawi się naszą propozycją. Takie osoby z niezwykle efektywną wymową pracują również w radiu. Musimy akceptować ich głos, aby takie audycje chętnie słuchać.