Proste maskownice na grzejnik w moim domu

Co zrobić kiedy kaloryfer w moim pokoju nie pasuje do lokalu. Na samym początku należy przemyśleć i wyszczególnić gatunki kaloryferów będących w sieci

Kategoryzacja kaloryferów ze względu na:

  • materiał z którego są zrobione – stalowe, aluminiowe, żeliwne, kanałowe konwektorowe
  • miejsce montażu – ścienne, kanałowe oraz poziome, pionowe lub stojące
  • rodzaj podłączenia – kaloryfery z podłączeniem krzyżowym ,bocznym lub dolnym rodzaj oddawania ciepła do pomieszczenia (konwekcja oraz promieniowanie) – grzejniki płytowe, konwektorowe, członowe
  • metodę zasilania – na prąd, wodne czy system mieszany Rozmieszczanie w blokach tzw kaloryfery żeliwne były montowane we wszystkich wnętrzach i nikt nic złego w nich nie widział i miały ładne maskownice na grzejnik.

Kaloryfery tego rodzaju niestety nie są ładne. Ich główną cechą jest to, że długo oddają ciepło, ale bardzo powoli się nagrzewają. Perfekcyjnie pracują w obiegu grawitacyjnym. Są to najstarsze kaloryfery, które mają chropowata powierzchnię i nie pasują do minimalistycznych lokali. Są wyjątkowo ciężkie i trudne w montażu jednak możemy stwierdzić na pewno o nich, że są trwałe.

W tradycyjnych lokalach które mają już po 70 lat, rzadko kto usuwał kaloryfery na inne, jest to element który, zwyczajnie nigdy nie podlegał wymianie ze względu na wadliwość. Najlepszym chyba rozwiązaniem, ale i kosztownym jest ich zamiana na nowe np. podłogowe, których nie ma na ścianie i znajdują się na ziemi, dzięki takiemu podejściu nasza przestrzeń się zwiększy. Innym wyjściem są tzw maskownice na grzejnik.

Maskownice na grzejnik

Są one wyprodukowane z surowca, który może być dowolnie ozdabiany, lecz również rożnego rodzaju fotografie mogą być na nim malowane. To nasze mieszkanie prezentuje się nowocześnie, a brzydki stary kaloryfer nie rzuca się tak w oczy. Osłony stosowane są zwykle w mieszkaniach nowych, w których nienowoczesny żeliwny kaloryfer nie komponuje się. Kaloryfery montowanie obecnie to przede wszystkim kaloryfery aluminiowe żeberkowe, które są proste i wspaniale spełniają swoją pracę. Posiadają one żeberka, które odpowiadają mocy grzewczej, dlatego w zależności od wielkości mieszkania można wyszukać odpowiednią ilość mocy, która niezbędna jest do ogrzania naszego domu.

Kaloryfery płytowe, które należą do najtańszych i wyglądają bardzo estetycznie. Należy jednak zwrócić uwagę, aby kaloryfery tego typu były robione w Niemczech, a nie były to najgorsze Chińskie rzeczy. Tutaj firmy często nie pozwalają, żeby były one ustawiane w łazienkach, należy na to zwrócić szczególna uwagę.

Grzejniki konwektorowe – blaszane maskownice na grzejnik który na dole posiada miedzianą rurę powiązaną z radiatorem. Jak sama nazwa pokazuje, wykorzystują one zjawisko konwekcji, które polega na przepływie dość sporej ilości powietrza z maksymalną szybkością. Przy tego rodzaju grzejnikach musimy zaobserwować podrywanie kurzu, który może skutkować zabrudzeniem, gdyż zostaje on salony. Tego rodzaju grzejniki konwekcyjne to np. ogrzewanie podłogowe, które wykorzystywane jest coraz częściej w łazienkach czy domach. Rury umieszcza się w podłodze w różnej odległości jest to szczególnie 70 cm do 1,5 metra. Ich ułożenie powoduje jaka ilość ciepła później będzie kierowana na poszczególny pokój. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne i atrakcyjne, gdyż posiadając takie ogrzewanie nie musimy już używać standardowych kaloryferów. Należy jednak wspomnieć, że przy ogrzewaniu podłogowym duża ilość kurzu krąży w powietrzu i osiedla się w rogach, więc nie powinno się go wykorzystywać w sypialniach.

Grzejniki drabinkowe i maskownice na grzejnik, mogą być one zasilane tradycyjnie przez wodę, lecz też elektrycznie. Można często je spotkać w kuchni. Maja postać drabinki, dzięki czemu możemy na nich suszyć ręczniki po prysznicu. Są wysoce funkcjonalne i możemy je nabyć w wielu barwach.

Grzejniki ozdobne – są one na pewno eleganckie i zwykle będą pasowały do naszego wnętrza. Cechuje się one bardzo dużą różnorodnością. Istotnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę ile taki grzejnik odbiega od ściany. Musimy na to zdecydowanie zwrócić uwagę, gdyż, żeby nie okazało się, że nasz ładny nowoczesny obraz w kształcie kaloryfera i maskownice na grzejnik po prostu są za gruby i nie pasuje do mieszkania. Jest to szczególnie istotna kwestia, o której powinniśmy myśleć. Na co zwrócić jeszcze uwagę? Szczególnie ważną rolą są regulatory, pokrętła przy grzejnikach, dzięki którym ustawiamy temperaturę w domu.

Tutaj istnieją ich dwa rodzaje zwykłe oraz termostatyczne.

  • Zawór zwykły – posiada przedziałek od 1-5 lub wartości temperatury. W zależności jaka temperaturę pragniemy posiadać w domu na taki numer ustawiamy zawór, Ale nie zawsze zdaje to zamierzony efekt. Zawory tego rodzaju pracują na zasadzie grzejemy i tyle nie odcinają dopływu ciepła tylko grzeją cały okres.
  • Zawór termostatyczny ma prostą strukturę i składa się z systemu popychacza, który odpowiada za ruch grzybka zaworu – odcinającego lub uwalniającego dopływ gorącej wody do grzejnika. Tutaj mamy już do działania z mądrym urządzeniem. Jeżeli w wnętrzu zastanie osiągnięta temperatura wtedy zawór zakręca dopływ gorącej wody do kaloryfera i maskownice na grzejnik, który przestaje grzać.

Więc tegoż rodzaju rozwiązanie jest coraz modniejsze, al na pewno droższe, dlatego jeszcze niewiele kobiet je wykorzystuje. Naprawdę jeżeli chcemy mieć komfort w naszym apartamencie powinniśmy zastosować tylko głowice termostatyczne. Należy też zwrócić uwagę, że czujniki termostatyczne mogą być nie tylko wodne lecz też i gazowe. Działanie ich jest identyczne. Warto tu przemyśleć czy chcemy demontować brzydkie kaloryfery i instalować nowe, czy postawimy na łatwiejsze i kupimy maskownice na grzejnik. To już wszystko zależy od naszego budżetu oraz czasu. Nabycie osłony na kaloryfery i maskownice na grzejnik jest tanie oraz proste. Musimy tylko przejść dowolny sklep internetowy wybrać kolor, który nam satysfakcjonuje i zamontować go później samemu w bloku, a nasze lokum będzie cechowało się modnie. W przypadku montażu nowych kaloryferów powinniśmy zapytać najpierw spółkę, która będzie się tym interesować jaką moc i rodzaj kupić. Moc kaloryferów winna być precyzyjnie wyliczona i właściwa z powierzchnią pokoju. swiss made rolex replica reviews the best swiss replica watches sites watches replica